Breeders Cup

storløb for kun 4-årige heste i sæsonkalenderen i Danmark

Breeders Cup 2022
(heste født i 2018)

Hingstetilmeldinger

Tilmeldte heste før 2. forfeit

Tilmeldte heste før 3. forfeit

Tilmeldte heste før 4. forfeit

Tilmeldte heste før 5. forfeit

Tilmeldte heste før 6. forfeit

Tilmeldte heste før 7. forfeit

Tilmeldte heste før 8. forfeit

 

Breeders Cup 2023
(heste født i 2019)

Hingstetilmeldinger

Tilmeldte heste før 1. forfeit

Tilmeldte heste før 2. forfeit

Tilmeldte heste før 3. forfeit

Tilmeldte heste før 4. forfeit

Tilmeldte heste før 5. forfeit

Tilmeldte heste før 6. forfeit

Tilmeldte heste før 7. forfeit

Tilmeldte heste før 8. forfeit

Breeders Cup 2024
(heste født i 2020)

Hingstetilmeldinger

Tilmeldte heste før 1. forfeit

Tilmeldte heste før 2. forfeit

Tilmeldte heste før 3. forfeit

Tilmeldte heste før 4. forfeit

Tilmeldte heste før 5. forfeit

Tilmeldte heste før 6. forfeit

Tilmeldte heste før 7. forfeit

Tilmeldte heste før 8. forfeit

Breeders Cup 2025
(heste født i 2021)

Hingstetilmeldinger

Tilmeldte heste før 1. forfeit

Tilmeldte heste før 2. forfeit

Tilmeldte heste før 3. forfeit

Tilmeldte heste før 4. forfeit

Tilmeldte heste før 5. forfeit

Tilmeldte heste før 6. forfeit

Tilmeldte heste før 7. forfeit

Tilmeldte heste før 8. forfeit

Breeders Cup 2026
(heste født i 2022)

Hingstetilmeldinger

Tilmeldte heste før 1. forfeit

Tilmeldte heste før 2. forfeit

Tilmeldte heste før 3. forfeit

Tilmeldte heste før 4. forfeit

Tilmeldte heste før 5. forfeit

Tilmeldte heste før 6. forfeit

Tilmeldte heste før 7. forfeit

Tilmeldte heste før 8. forfeit

BREEDERS CUP
VINDERE

2021

MALEKHA (DEN)

(Juniper Tree – Mariyca)

 

2020

QUEEN ROUGE (DEN)

(Lord Of England – Tolerate)

 

2019

RELIABLE CARLRAS (SWE)

(Reliable Man – Yahali Bloom)

2018

STEINWAY (DEN)

(Appel Au Maitre – Acqualina Beauty)

2017

SUSPICIOUS MIND (DEN)

(Appel Au Maitre – Fleur En Fleur)

2016

KARMASTRIKESBACK (DEN)

(Academy Award – Blizzard Queen)

2015

INAYA (GB)

(High Chaparral – Vigelere)

2014

WHISTLER (DEN)

(Academy Award – Wings Of A Dove)

2013

THE KICKER (DEN)

(Binary File – Munay)

2012

CANTENAC (DEN)

(Academy Award – Raadyr)

2011

SIR RANDOLPH (DEN)

(Academy Award – La Sall)

2010

UNA HORA (DEN)

(Kateb – Ma Ani)

2009

ITSAGROOM (SWE)

(Itsabrahma- Saucy Girl )

2008

PREMIER CRU (DEN)

(Cajun Cadet – Cote)

2007

PEAS AND CARROTS (DEN)

(Final Appearance – Dominet Hope)

2006

BLUE MARY (DEN)

(Richard Of York – All Fair)

2005

FUNNY LEGEND (SWE)

(Funambule – Leap Day Legend)

2004

HALFSONG (SWE)

(Songline – Half And Half)

2003

READY EDDIE (DEN)

(Richard Of York – No Call)

2002

TOUGH LINE (DEN)

(Domynsky – Lautreamont)

2001

OPUS ONE (DEN)

(Mas Media – Delirious)